Ukrainian English Russian

05 червня 2019 року слухачі Дніпровського центру ПКП ДКВС України відвідали інформативну лекцію «Цінуй своє життя», яка висвітлювала актуальність проблем скоєння суїцидів в українському суспільстві, зокрема в пенітенціарній сфері.

 

Викладач циклу загальноправових дисциплін Олександр Мицька та завідувач клубу Василь Шестаков розповіли присутнім про статистику суїцидів в світі та про історію відносин самогубців й церкви в різні часи.

У світі щорічно від 800 тисяч до 1 мільйона людей закінчують життя самогубством і ще набагато більша кількість людей роблять спроби самогубства. Самогубства відбуваються не тільки в країнах з високим рівнем доходу, цей глобальний феномен характерний для всіх регіонів світу. Суїцидальна поведінка багато в чому асоціюється з конфліктами, стихійними лихами, насильством, зловживанням або втратами, а також відчуттям ізоляції. Показники самогубств високі серед найбільш уразливих груп, які зазнають дискримінації, наприклад, біженці і мігранти; корінне населення; а також ув'язнені.

Багато людей, що замислюються над тим, щоб позбавити себе життя або вчинили спробу самогубства, не звертаються за допомогою і тому не отримують тієї допомоги, якої вони потребують. Запобігання самогубствам не дістає достатньої уваги через відсутність розуміння того, що самогубства є великою проблемою громадської охорони здоров'я, і що в багатьох спільнотах існує табу на відкрите обговорення цієї проблеми. Життя, яке є найвищою цінністю, не можна втрачати. Життя треба цінувати й любити.