Ukrainian English Russian

Для багатьох країн світу 25 травня – це Міжнародний День зниклих дітей (International Missing Children Day).  Ця дата веде свою історію з США ще з 1979 року, а символом Дня є зображення синьої незабудки. 

В певному сенсі зниклими дітьми можна назвати і дітей з «синдромом мауглі». Вони зниклі для суспільства загалом, і для своїх рідних безпосередньо, хоча, часто саме з вини цих рідних.

Саме цій проблемі і було присвячене факультативне заняття на тему «Ти знаєш, що ти людина?», проведене начальником циклу загальноправових дисциплін Попазовою Оленою Василівною.

У світі відомо більше ста випадків дітей з вказаним синдромом. Вони представляють великий інтерес для психологів та соціологів. «Виховані» тваринами діти проявляють (в межах фізичних можливостей людини) поведінку, властиву для своїх прийомних батьків - тварин, наприклад, страх перед людиною.

 Психологи відзначають, що для «синдрому мауглі» характерні порушення мовлення або повне невміння говорити, нездатність до прямоходіння, десоціалізація, відсутність елементарних побутових навичок, боязнь людей. При цьому у таких дітей часто набагато стійкіший імунітет,  ніж у їхніх домашніх ровесників.

Шанси стати нормальною людиною у «мауглі» залежать від тривалості перебування поза соціумом   і від віку  дитини.

Якщо до ізоляції від суспільства у дітей були деякі навички соціальної поведінки, процес їх реабілітації відбувається значно простіше. Ті, хто жив  серед тварин перші 5-6 років свого життя, практично не можуть навчитися говорити, ходити прямо, вільно спілкуватися з іншими людьми, незважаючи навіть на роки, проведені в оточенні людей.

Це зайвий раз доводить, наскільки важливими для розвитку дитини є перші роки її життя. Наскільки важливим є знаходження людини поруч із собі подібними та наявність батьківської турботи, любові і виховання для подальшого зростання та формування людської особистості.