Ukrainian English Russian

07 травня 2019 року керівник постійно діючого кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Василь Шестаков провів виїзне заняття кіноклубу з персоналом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області на тему: «Розуміння прав людини, як чинник формування правової свідомості та правомірної поведінки».

На початку зустрічі Василь Шестаков презентував діяльність Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA Дніпровського центру ПКП ДКВС України та розповів про Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві з метою сприяння популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

В дружній атмосфері, присутні обговорили основоположні права людини, закріплені в Загальній декларації прав людини та Конституції України. Кожен учасник зустрічі висловив власну думку про те, як важко суб’єктам пробації стати на шлях виправлення, стерти з пам’яті події минулого і визначити подальший плин свого життя. Стереотипи, які роками складались в суспільстві, суперечать поняттю «рівність прав» й заважають реалізації прав людини. Правова свідомість суспільства починається з розуміння прав людини й з правового виховання.

Наприкінці зустрічі працівники уповноважених органів з питань пробації підтримали ініціативу проведення подібних заходів в своїх підрозділах, адже це сприяє підвищенню рівня правової обізнаності під час виконання службової діяльності та, найголовніше, підвищенню правової свідомості суспільства.