Ukrainian English Russian

03 квітня слухачі Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відвідали додаткову тематичну лекцію «Актуальність проблем скоєння суїцидів в українському суспільстві».

Завідувач клубу Василь Шестаков розповів про невтішну статистику самогубств в Україні, світовому суспільстві, зокрема в пенітенціарній сфері. Викладачем циклу загальноправових дисциплін Олександром Мицька було доведено до відома учасників лекції про історію відносин самогубців й церкви в різні часи, після чого духовний наставник центру отець Володимир розповів про відношення церкви до суїцидальних вчинків й про важливість дару Божого – людського життя.

Як стверджує статистика, Україна займає одне з провідних місць в Європі за кількістю самогубств. За даними Державного комітету статистики, на 100 тисяч населення припадає 22 самогубства. Смерть від суїциду займає друге місце в Україні після природної смерті і смерті від зовнішніх причин. Звичайно, в кожному конкретному випадку є свої, можливо, глибоко особисті причини, за якими українці сотнями йдуть з життя в останні тижні, місяці і роки.

Експерти ООН зазначають, що кількість самогубств є найважливішим фактором соціального благополуччя і громадського здоров'я. Фахівці вважають, що число зареєстрованих самогубств є лише видимою вершиною айсберга. Щодо реальних значень, вони занижуються приблизно на 20%, а іноді і на 100% в деяких регіонах.

Український уряд започаткував декілька програм по боротьбі проти суїцидів, але вони не дуже ефективні. Головне, що необхідно знати і розуміти суспільству – життя безцінне! Ні які чинники не повинні змушувати людину позбавляти себе життя. Все можна вирішити, залагодити, пом'якшити, змінити... але тільки тоді, коли людина жива. Це під силу кожному. Кожен з нас потрібен цьому світові. Кожен з нас як окремий всесвіт, що складається з мільярдів думок, вчинків, емоцій. Коли людина помирає – все це зникає. Нічого більше немає… Порожнеча… Немає більше надії й любові, пропадає щастя і сенси.

Життя людини – найдорожче, що у неї є. Життя людини – неповторне, унікальне. Мета – ось що найголовніше в житті. Прагнення до здійснення мрії, до реалізації планів. Ця мета може бути у кожного своя, але вона повинна бути. І вона повинна бути високою, благородною, такою, щоб підіймала б її у власних очах і в очах оточуючих її людей. І не важливо, чого саме прагне досягти в житті людина. Головне, щоб вона була впевнена в тому, що її мета варта того, щоб її прагнути. Тільки тоді ця мета наповнить справжнім сенсом її життя.