Ukrainian English Russian

31 березня 2019 року громадяни України обирають Президента України на чергових виборах, відповідно Конституції України та Закону України «Про вибори Президента України». Слухачі Дніпровського центру ПКП ДКВС України, які не мали можливості реалізувати своє конституційне право за місцем реєстрації, взяли участь у виборчому процесі за місцем розташування навчального закладу.

125 слухачів центру висловили свою підтримку кандидатам на посаду Президента України у виборчих бюлетенях на виборчій дільниці.

Однією з найбільш дієвих форм безпосередньої демократії в Україні є вибори. Саме вони дозволяють перетворити волевиявлення громадян України у волю Українського народу під час формування представницьких органів державної влади. Вибори є однією з найдавніших форм прямого народовладдя, відомих ще з часів так званої «вічової демократії». Вони пройшли складний шлях становлення і розвитку, набуваючи якісно нових юридичних властивостей. На сьогодні вибори на загальнодержавному рівні проводяться у переважній більшості країн світу.

Відповідно статті 103 Конституції України Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. Тому обрання керівника держави це важливий крок у державотворенні й кожний громадянин має невід’ємне право на участь в цьому процесі.