Ukrainian English Russian

20 березня 2019 року, коли відзначається Міжнародний день щастя, керівник постійно діючого кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA Дніпровського центру ПКП ДКВС України Василь Шестаков провів чергове заняття зі слухачами центру.

Перед переглядом фільму кожний учасник намагався змоделювати щасливу людину, щасливу родину, щасливе суспільство. Під час презентації власних моделей «щасливості», всі так чи інакше говорили про захищеність прав людини. Зрозуміло, що само по собі щастя не однозначне поняття і в кожної людини свої визначення.

Після перегляду документального фільму «Металобрухт» режисера Дмитра Глухенького почалася жвава дискусія. Фільм про Феніка, в якого, за його словами, є все для щасливого життя, змусив кожного замислитись над власним щастям, своєю метою в житті, прагненням покращення як власного життя, так і здорового мислення суспільства в цілому. Протягом обговорення ні хто не залишився байдужим до питань захисту прав людини. Держава, в першу чергу, це народ, тобто суспільство. І це суспільство може впливати на захист прав людини. Чому в повному обсязі не захищені права людини – це питання до влади. І суспільство може вимагати від влади захисту своїх прав. Одній людини важко захищати свої права та вимагати захисту від влади. В нашому суспільстві, на жаль, часто зустрічається байдужість до якоїсь окремої людини чи до якоїсь групи людей з-за сформованих стереотипів. Але найгірше, коли самій людині байдуже до рівня свого життя і немає прагнення до покращення. Таких людей необхідно мотивувати. І це вже обов’язок держави, частиною якої є кожен з нас, громадян України.