Ukrainian English Russian

16 березня 2019 року для слухачів Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України була організована та проведена екскурсія, під час якої учасники заходу дізнались історію міста Кам’янського.

Свідками історії, безперечно, можна назвати будівлі й споруди, які є пам’ятками архітектури і екскурсанти мали можливість не лише їх побачити, а й потрапити до деяких всередину.

Під час прогулянки пам’ятками міста, слухачі захоплювалися архітектурним стилем костелу Святого Миколая, який був побудований ще у 1895-97 роках на кошти робітників і службовців Дніпровського заводу за участю Металургійного Товариства. План храму має форму хреста, а зовнішнє оздоблення повністю відображає неоготику. Колосальне враження справляють вежі храму, висота яких досягає 33-х метрів.

Собор святого Миколая Чудотворця, збудований у 1894 році, має яскраво виражені елементи «неоруського» стилю, поширеного в той час і має мотиви зодчества XVII сторіччя. Увесь багатий декор будівлі виконано з цегли.

Найбільш відомий у Кам’янському пам'ятник, створений у 1922 році – «Прометей», який розірвав кайдани, тим самим символізуючи свободу і незалежність. Бунтарський дух Прометея, який крім вогню дав людям вміння обробляти землю та будувати житло, плавати на кораблях і виплавляти метал, писати, рахувати, спостерігати за зірками, став взірцем та символом для людей, якім притаманні прагнення до пошуків свободи, боротьби й протесту.

Сучасною пам’яткою міста вважається композиція «Голгофа», яка була відкрита у вересні 2013 року. Складається з пагорба, діаметром в 20 м в основі та висотою 3,3 м і хреста висотою 9 м. На хресті скульптура розп’ятого Христа. Скульптуру доповнює велике живописне панно на східному фасаді Кам’янського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки. Розпис складається з п’яти сюжетних композицій – Богоявлення, Різдво, Трійця, вхід Господній до Єрусалиму, Стрітення. Монумент «Голгофа», живописне панно з біблійськими сюжетами де органічно поєднуються мистецькі та сакральні мотиви та прилеглий Свято-Миколаївський собор утворюють надзвичайно цілісний та гармонійний комплекс.

Насправді ще багато цікавого і кожна людина, яка приїжджає до нашого міста, на власні очі бачить і переконується, що Кам’янське – дивовижне місто з унікальними пам’ятками та пам’ятниками архітектури.