Ukrainian English Russian

vydatniСаме на тему «Видатні жінки України» 11 березня 2019 року в Дніпровському центрі ПКП ДКВС України була проведена тематична лекція зі слухачами центру.

Підготували та провелизахід начальник циклу загальноправових дисциплін Попазова Олена Василівна та викладач-методист Калгіна Ірина Дмитрівна. Мета заходу - познайомити слухачів із невідомими та цікавими сторінками з життя і діяльності видатних та легендарних представниць нашої держави, які мали значний вплив на перебіг історії, розвиток науки і культури.

Німецький філософ Артур Шопенгауер, який вивчав природу і звичаї протилежної статі, про жінок був такої думки: «Вже сам вигляд жіночої фігури показує, що вона не призначена для надто великої праці – ні духовної, ні тілесної. Вона відбуває обов’язки життя не дійсним, а страдницьким чином: муками пологів, піклуванням про дітей, покорою чоловікові, для якого вона має бути терплячою і підбадьорливою подругою. Вона не створена для вищих страждань, радощів і могутнього прояву сил; її життя має проходити спокійніше, не значніше і м’якше, ніж життя чоловіка, на стаючи власне від цього щасливішим чи нещаснішим».

Яка ж за своєю природою українська жінка? Чи відповідає вона шопенгауерському взірцеві?

Чимало жінок, які прославляли нашу рідну землю, увійшли в її історію як творці, взірці жіночності, історичні постаті. Це поетеси Леся Українка та Олена Теліга, художниці Марія Приймаченко та Катерина Білокур, оперна співачка Соломія Крушельницька, актриса Марія Заньковецька, правительки Княгиня Ольга та королева Анна Ярославна, жінки, чиє життя оповите легендами – Роксолана та Маруся Чурай.

Саме про життя цих жінок, їх досягнення, діяльність, успіхи, злети та падіння дізналися слухачі протягом лекції. Чиясь історія викликала захват, захоплення, чиясь – сум або жаль, але не байдужість чи відразу.

Автори ідеї мають надію, що подібні заходи заохотять молодих представниць професії розвивати власні таланти і ніколи не забувати про свою жіночність, навіть, коли вона прихована за строгим форменим одягом.