Ukrainian English Russian

korchak22 липня виповниться 140 років з дня народження видатного педагога-гуманіста Януша Корчака. З цієї нагоди 15 липня для слухачів Дніпровського центру ПКП ДКВС України начальник циклу загальноправових дисциплін п/п-к вн.сл. Попазова О.В. провела додаткову інформативну лекцію.

 

Слухачі дізналися про основні етапи життя Я.Корчака, справжнє ім’я якого Генрих Гольдшмідт, адже він відомий світові не лише як педагог, а й як психолог, письменник, громадський дія і лікар, який тричі відмовився врятувати своє життя заради дітей.

Людина, яка 30 років очолювала «Будинок сиріт» в Варшаві, в тому числі в роки німецької окупації, є і досі величезним прикладом для наслідування і натхнення для тих, хто працює з дітьми або людьми, що опинились в складних життєвих обставинах, в тому числі   правопорушники. Бо ж перші вихованці Януша Корчака такими і були – знедолені, осиротілі, із злочинними навичками та прагненнями. Але любов та повага до кожної дитини зробили справжнє диво.

Можна нічого не знати про Януша Корчака, достатньо прочитати його 10 заповідей для виховання дітей:

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той - третьому, і це незворотний закон подяки.

3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш.

4. Не стався до проблем дитини звисока. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений - її життя таке ж складне, як і твоє, а може й складніше.

5. Не принижуй!

 6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.

7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам'ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.

8. Дитина - це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не тільки плід з плоті і крові. Це - та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це - розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, але і душа, яка дана на зберігання.

9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.

10. Люби свою дитину будь-якою - неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею - радій, бо дитина - це свято, яке поки що поруч.