Ukrainian English Russian

30 травня в Дніпровському центрі ПКП ДКВС України старшим викладачем циклу СД майором вн. служби Ковалевською Інною Володимирівною та викладачем циклу СД Гайовою Галиною Валеріївною була проведена інформативна лекція присвячена 1 червня – Дню захисту дітей.

День захисту дітей є одним з найдавніших міжнародних свят. Вперше про свято заговорили на Всесвітній Женевської конференції з питань благополуччя дітей. Це сталося в 1925 році. Зараз вже важко сказати, чому датою проведення було обрано саме 1 червня.

Остаточно утвердився День захисту дітей лише після Другої світової війни, коли проблеми дітей були особливо актуальними. У 1949 році на Паризькому конгресі жінок була виголошена клятва, в якій йшлося про наміри боротися за мир у всьому світі та щастя дітей як основу цієї боротьби. А вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували 1 червня 1950 року у 51 країні світу. Заручившись відтоді підтримкою ООН, 1 червня відзначаємо щорічно.

Дитинство – найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини. Кожен день наповнений новими відкриттями та пригодами. А у пам’яті залишаються тільки найяскравіші спогади.

День захисту дітей служить додатковим нагадуванням дорослим про проблеми дітей. Йдеться про дотримання їх прав на життя, свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок та дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці.

Ця та інша цікава інформація, що не залишила нікого байдужим, була доведена всім присутнім під час лекції.