Ukrainian English Russian

Напередодні Дня пам'яті та примирення, який відзначають в Україні 8 травня (річниця капітуляції нацистської Німеччини) в Дніпровському центрі ПКП ДКВС України говорили про можливості урегулювання військових конфліктів та примирення ворогуючих сторін.

Тим більш що ці питання актуальні в нашій країні сьогодні. На занятті кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Дніпровському центрі ПКП ДКВС України згадували міжнародні та національні норми захисту прав людини та громадянина. Під час дискусії без уваги не залишились питання незаконних обмежень прав, які відбуваються під час бойових дій ті військової агресії.

Поштовхом для обміркування та обговорення став документальний фільм «Примирення?» режисера Унаї Аранзаді, який розповів про групу конголезьких повстанців Демократичних сил визволення Руанди. Деякі активісти повстанського руху вирішили відмовитись від насильства, здати зброю й зголосились пройти програму реінтеграції ООН. Із полегшенням полишаючи проблемний регіон в горах Північного Ківу, вони сідають на гелікоптер до міста Ґома, де на них чекає нове життя.

У кожної людини є надія і очікування кращого життя, але не завжди щось нове оправдовує сподівання. Так саме відбулось й з головним героєм фільму, який вирішив повернутись до рідної землі, не зважаючи на небезпеку й невідомість майбутнього. Глядачі провели аналогію з ситуаціями наших співгромадян, які залишають свої домівки й згодом повертаються, наражаючи себе на страждання і біль.Будь-яка війна, це конфлікт інтересів двох або більше сторін, в яких втрати зазнають саме люди, в яких є права і їх потрібно захищати. Це зобов'язання держави, тому що права людини понад усе!