Ukrainian English Russian

В межах XV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UAв місті Київ відбулась III всеукраїнська конференція «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини», в якій прийняв участь представник Дніпровського центру ПКП ДКВС України.

На конференцію було запрошено представників і представниць більше ніж ста Кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA, що діють при громадських організаціях, бібліотеках, освітніх закладах і закладах пенітенціарної системи.

«Щороку наша команда обирає темою фестивалю найгострішу тему року, – зауважила голова оргкомітету Світлана Смаль. – В Україні не так багато людей розуміє поняття рівності, а це – одна із підвалин, без якої не можна побудувати демократичне суспільство. Про це ми говоримо і через фільми, і через просвітницькі та правозахисні заходи».

Для підвищення рівня правової освіти й правової культури громадян Фестиваль створив і розвиває мережу Кіноклубів медіапроствіти з прав людини Docudays UА, яка нараховує сьогодні 209 осередків. Зокрема, у пенітенціарній системі – 62 кіноклуби, з них у навчальних закладах ДКВС України – 5 кіноклубів. Як повідомила керівниця Мережі кіноклубів Алла Тютюнник, у 2017 році всіма кіноклубами було організовано 1631 показ і обговорення фільмів, учасниками яких стали 36 027 глядачів. Щоб розвивати та підвищувати професійний рівень активісток і активістів Кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UА, оргкомітет Фестивалю планує проводити навчання, організовувати цікаві поїздки, поповнювати кіноколекції новими фільмами, розробляти нові методичні посібники, а також організовувати конкурси на кращі кіноклуби в різних сферах їхньої діяльності.

Керівники й керівниці сімнадцятьох кіноклубів отримали від оргкомітету Фестивалю Подяки «За натхненну та ефективну роботу задля формування в українському суспільстві поваги до прав людини, ґрунтовний підхід до використання документального кіно як інструменту медіапросвіти», зокрема й керівник кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UА при Дніпровському центрі ПКП ДКВС України – завідувач клубу центру Василь Шестаков.

Як зауважив начальник відділу діяльності виховних колоній, загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Валерій Калівошко, громадяни України, незалежно від їх соціального статусу чи зайнятості, потребують захисту своїх прав. Для підвищення рівня їхніх знань про права людини й були створені кіноклуби.

Про особливості роботи й розвиток Кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA Державної кримінально-виконавчої служби України розповів групі зацікавлених осіб начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Олег Дука.