Ukrainian English Russian

23 листопада слухачі Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відвідали чергове засідання постійно діючого кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

 

На занятті була обговорена важлива тема для пенітенціарної сфери в Україні «Проблеми відбування покарання жінок в місцях позбавлення волі» й присутні переглянули фільм «Ув’язнені», який відзняла 2013-го року режисер  Ліат Мер. Події фільму відбуваються у жіночій тюрмі «Неве Тірца», що розташована у центральній частині Ізраїлю. Очима трьох героїнь – іудейки, мусульманки і християнки – глядачі фільму спостерігали дворічну історію взаємин співкамерниць, а також стосунків жінок і тюремної охорони. В межах крихітних камер досліджувалась етнічна різноманітність. Ці жінки були відгороджені й закриті від суспільства, а також від самих себе. Міцні й водночас уразливі відносини між ув’язненими і персоналом тюрми, а також стосунки в’язнів між собою сповнені загальною недовірою і, разом з тим, взаємоповагою.

Після перегляду документального фільму до обговорення приєдналась старший викладач циклу загальноправових дисциплін майор внутрішньої служби Помєтєліна Оксана Миколаївна, яка на прикладі фільму пояснила деякі відмінності та деякі схожості в особливостях відбування покарання жінками в Україні та в інших країнах з огляду основоположних прав людини.