Ukrainian English Russian

18.11.2017 у Дніпровському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відбувся перший випуск персоналу уповноважених органів з питань пробації, що проходили первинну професійну підготовку у центрі.

 Зважаючи на важливість реформування пенітенціарної системи та створення національної системи пробації з метою забезпечення  безпеки суспільства цивілізованим шляхом, велика увага приділяється  якісній професійній підготовці компетентного персоналу для реалізації державних стратегій та програм. Керівництво та персонал Дніпровського центру долучились до процесу професійної підготовки персоналу уповноважених органів з питань пробації. Перш за все викладачі вдосконалили свій професійний рівень, для чого пройшли курси підвищення кваліфікації у Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України та взяли участь у семінар-тренінгах «Гендерно-чутливі методики та інструменти у роботі працівників пробації», Пілотування проекту пробаційної програми «Подолання агресивної поведінки», Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення», що проводилися фахівцями Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції України за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» та Міністерства міжнародних справ Канади компанією Агрітім Канада Колсантинг.

   Для успішної реалізації навчання працівників органів пробації в Дніпровському центрі викладачами закладу  розроблені навчальні програми, погоджені з Департаментом пробації Міністерства юстиції України. Очно-заочне навчання працівників органів пробації передбачає вивчення спеціальних та загальноправових дисциплін, спрямованих на удосконалення професійних знань, вмінь та навичок в роботі із суб’єктами  пробації, впровадження сучасних педагогічних процесів, передових методів роботи та механізмів застосування реабілітаційного підходу під час виконання кримінальних покарань відповідно до європейських стандартів і міжнародного досвіду.

 Професійна діяльність персоналу уповноважених органів з питань пробації часто проходить у специфічних умовах, складних і напружених ситуаціях, що вимагає від фахівців не просто знань, а й уміння застосовувати свої знання в практичній діяльності, яка постійно змінюється. Тому основним видом навчальної діяльності для цієї категорії навчання у Дніпровському центрі використовується тренінгові заняття, що мають ряд переваг перед іншими формами та видами навчання, адже призначені для надання знань, удосконалювання наявних навичок і одержання нових на основі власного досвіду з метою зміни поведінки.

   Значна увага в процесі навчання була приділена вивченню досвіду практичної діяльності органів пробації. Так 19 жовтня 2017 за сприяння начальника Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Мелюхова Володимира Анатолійовича на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра  відбулося виїзне заняття зі слухачами центру - персоналом уповноваженого органу з питань пробації.  Викладачі та слухачі Дніпровського центру підвищення кваліфікації познайомилися з матеріальною базою сектору ювенальної пробації, обмінялися досвідом зі співробітниками: начальником сектору Рогацьким П.В., психологом Куркумей В.О, старшим інспектором Павлюком С.М. щодо особливостей ювенальної пробації та діяльності сектору (центру). Обговорено перспективи подальшої співпраці  та підписання Меморандуму про співпрацю між Центром підвищення кваліфікації та сектором ювенальної пробації та проведення подібних занять із персоналом уповноваженого органу з питань пробації.

08.11.2017року у Баглійському районному суді м. Кам’янське відбулося виїзне навчально-методичне заняття зі спеціальної підготовки.Тема заняття «Порядок здійснення досудової та наглядової пробації».

Слухачі центру зустрілися з  Головою Баглійського районного суду  Скибою Сергієм Афанасійовичем. Були розглянуті та обговорені питання про  підготовку, зміст, порядок, особливості та  методику складання досудової доповіді,  джерела інформації, особливості підготовки і складання досудової доповіді на неповнолітню особу,  функції органу пробації під час виконання кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, практику розгляду судами досудової доповіді тощо.

          На ІІ етапі навчання – керована самостійна робота, слухачі паралельно з виконанням своїх службових обов’язків виконували завдання щодо розроблення та підготовки випускної роботи до презентації і захисту.

Виконання випускної роботи передбачає проведення пробаційної роботи з конкретним обраним правопорушником чи засудженим та оформлення письмового її опису за встановленими вимогами з метою підвищення рівня теоретичної та методичної підготовки слухачів,   удосконалення або набуття досвіду самостійної професійної практичної та творчої роботи, розвитку навичок самоосвіти. Слухачеві надається можливість обґрунтувати модель власної професійної діяльності, продемонструвати її результативність, розвинути власні навики та удосконалити вивчені методики пробаційної роботи.

Також в центрі організовується та проводиться культурно-масова, духовно-просвітницька робота, до якої були залучені і працівники органів пробації. Так, бажаючими були відвіданні театральні постановки та концерти, кінотеатр, проведені екскурсії по місту Кам’янське. Найбільш активні прийняли участь в Духовно-патріотичній  вікторині «Моя країна – Україна!», розважальній вікторині «Брейн-ринг».

За підсумками 67 осіб успішно закінчили навчання і отримали довідки про проходження первинної професійної підготовки у Дніпровському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Гендерно-чутливі методики та інструменти у роботі працівників пробації» Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Гендерно-чутливі методики та інструменти у роботі працівників пробації» Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Гендерно-чутливі методики та інструменти у роботі працівників пробації» Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення» Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення»
Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення»  Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення» Участь викладацького складу центру в семінар-тренінгу «Пілотування проекту пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення»   Навчальні будні працівників уповноважених органів з питань пробації Навчальні будні працівників уповноважених органів з питань пробації
 Виїзне заняття на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра Виїзне заняття на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра  Виїзне заняття на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра  Виїзне заняття на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра  Виїзне заняття на базі Сектору (центру) ювенальної пробації  м. Дніпра
 Виїзне заняття «Порядок здійснення досудової та наглядової пробації» Виїзне заняття «Порядок здійснення досудової та наглядової пробації»   Участь слухачів в культурно-масових заходах  Участь слухачів в культурно-масових заходах Участь слухачів в культурно-масових заходах
Участь слухачів в культурно-масових заходах  Участь слухачів в культурно-масових заходах  Участь слухачів в культурно-масових заходах  Участь слухачів в культурно-масових заходах  Навчальна група слухачів – працівників уповноважених органів з питань пробації