Ukrainian English Russian

29 червня відбулось чергове засідання Постійно діючого кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA Дніпровського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

На початку заходу слухачі разом з керівником кіноклубу згадали права людини, з’ясували які права людини й за яких обставин можуть бути обмеженими в законний спосіб.

Основною темою заняття була: «Проблема катувань, жорстокого та нелюдського поводження» до Міжнародного дня  на підтримку жертв тортур, який відзначався 26 червня.

Фільм «Килимок», який переглянули слухачі, вразив кожного присутнього. Фільм Андрія Роханського побудований на реальних фактах. Події, які висвітлює режисер, відбуваються в Харкові. У цій історії йдеться про звичайну людину, життя якої змінюється за один день, і назад вороття вже немає. Режисер попереджає — картина не для людей зі слабкими нервами, тому що герой фільму відверто розповідає про жорстокі та незаконні дії деяких представників правоохоронних органів по відношенню до нього.

Після перегляду, під час обговорення, дійшли висновку, що за жодних обставин будь-яка людина не може піддаватися катуванням та жорстокому поводженню. Це зазначає  стаття 28 Конституції України: «Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню...»

Людина — не килимок для ніг. Якщо об тебе витирають ноги, схоже, тебе вважають килимком.