Ukrainian English Russian

3 1-го по 4-е червня цього року в місті Кам'янське проходить Х Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-фест» на честь 100-річчя міста Кам`янське та на честь 100-річчя УНР. Як завжди на цей фестиваль з'їжджаються багато гостей зі всієї України.

Цьогорічний фестиваль вийшов за межі постійного розташування в музеї історії міста Кам'янське та відомі гості Мамай-фесту завітали до Дніпровського центру ПКП ДКВС України.

Відомий український оперний співак, професор вокалу Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч культури і мистецтв України Микола Сікора; викладач Київської дитячої Академії мистецтв Олена  Слюсаренко; відомий український бандурист, народознавець, рок-музикант, композитор, автор понад 300 музичних творів Василь Лютий – презентували для слухачів та персоналу центру концертну програму українських пісень.

Приємною несподіванкою стали подарунки від гостей для закладу – пісенники власного авторства «Ой у гаю, при Дунаю» і «Українське Різдво» та збірка аудіозаписів «Співочий віночок» у виконанні Національного оркестру народних інструментів України.

Глядачі із захопленням слухали прекрасні пісні, відомі – підспівували артистам, а наостанок – підвелися і разом виконали Гімн України. Атмосфера концерту була насправді вражаюча, тому що в кожному слові, в кожній ноті  відчувалась справжня любов до своєї рідної землі імення якої – Україна.

 

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори.

                                      Ліна Костенко